top of page

Топ-20 самих затребуваних в Україні спеціальностей

 

     Рейтинг самих затребуваних в Україні спеціальностей, складений за допомогою й участю рекрутингових агентств. Експерти розставили спеціальності й сфери спеціалізації в порядку спадання їхньої затребуваності.

         Отримана інформація була усереднена й зведена воєдино, після чого прийшла черга фахівців Міністерства освіти: вони надали відомості про вузи, де навчають зазначеним професіям, і про вступний конкурс.

        Основна тенденція останніх років, на яку звернули увагу експерти, - ріст популярності таких професій, яким в Україні поки мало де навчають. Наприклад, одна із самих затребуваних спеціальностей - менеджер по продажах. Базова освіта може бути будь-якою - економічною, технічною, філологічною, але головне тут - комунікабельність, якість, якій не навчиш. Ще один тренд - HR, human resource, фахівці з роботи з персоналом. Керівники компаній, що розуміють важливість людського фактора, найчастіше запрошують на такі посади психологів: спеціально навчених кадрів не вистачає. У найближчі роки буде рости затребуваність такої професії, як логістик: Україна, що лежить на перетині торгівельних шляхів, усе більше має потребу в керуючих транспортними потоками.

       Інженерні спеціальності, здавалося б, що перетерпіли захід одночасно із промисловим колапсом 90-х років, тепер знову потрібні. На український ринок прийшли промислові іноземні компанії, і з'ясувалося, що працювати комусь: молодих інженерів, що володіють комп'ютером, сучасними технологіями, іноземними мовами, украй мало.

     В умовах будівельного бума, що охопив країну, усе більше затребуваними стають архітектори й інженери з базовою спеціальністю «промислове й цивільне будівництво». Росте й буде рости попит на програмістів: незважаючи на те, що за останні пару років їхня середня зарплата зросла в 1,5-2 рази, вона однаково значно нижче, ніж у західних колег. Чим охоче користуються іноземні компанії, що працюють у сфері IT-технологій. Буде рости затребуваність розумних випускників математичних і фізичних факультетів. Але на відміну від колег-програмістів, що працюють на іноземців в Україні, вітчизняні наукові кадри, якщо, звичайно, це дійсні молоді вчені, з нетерпінням чекають в основному за рубежем.

Інформація з сайту http://www.osvita.com.ua/

 

Професійна затребуваність

 

bottom of page