Дещо з історії комбінату...
У липні 1961 року було прийняте рішення Гайворонського райвиконкому про організації виробничого навчання учнів 8-10 класів міських шкіл на базі єдиного центру - міжшкільних навчально-виробничих майстерень. Для цього було виділено земельну ділянку площею трохи більше 1 га у місті Гайвороні. Директором призначили Ставчанського Михайла Михайловича.
У майстернях було запроваджено виробниче навчання учнів старших класів з автотракторної, слюсарної, швейної справи, домогосподарства, зі спеціальностей хімік-лаборант, молодша медична сестра.
На кінець 1965 року Гайворонські міжшкільні майстерні розширили свою матеріальну базу: було побудовано 4 кабінети, придбано автомобіль, автобус, 3 верстати для обробки дерева і металу, виготовлено десятки таблиць, макетів. На той час майстерні неофіційно називали комбінатом.
За короткий термін діяльність комбінату у справі трудової підготовки школярів стала широко відомою в районі та області. Організація навчально-виховного процесу учнів на базі майстерень виросла від кустарного методу, яким часто-густо користувались вчителі шкіл до науково обґрунтованих і методично вивірених форм ведення навчального процесу з трудового навчання і професійної підготовки школярів.
Враховуючи зміни у трудовій підготовці учнів кінця 60-х років, а також те, що школа повинна була готувати дітей як до вступу у вищі учбові заклади, так і безпосередньо до роботи у народному господарстві, колектив майстерень здійснював професійну підготовку своїх вихованців, частково змінивши її форму і зміст.
Продуктивна праця у міжшкільних майстернях проходила червоною ниткою впродовж всього періоду життєдіяльності цієї освітньої установи. Важливе місце у продуктивній праці учнів посіло виготовлення навчального обладнання і меблів для шкіл та дошкільних закладів району та області.
У літній період колектив майстерень організовував табір праці і відпочинку, проводив екскурсійні подорожі школярів шляхами слави і подвигів нашого народу.
Для старшокласників, у кінці 60-х років з'явився ще один аспект навчально-виховної діяльності, який полягав у поєднанні трудового навчання з позакласною і позашкільною гуртковою роботою. З ініціативи завідуючого відділом народної освіти І.Л. Мудрого, завідуючого міжшкільними майстернями М.М. Ставчанського райвиконком при підтримці обласного ВНО своїм рішенням в серпні 1968 року відкрив станцію юних техніків, яка стала структурним підрозділом міжшкільних майстерень. Пізніше на базі майстерень була відкрита станція юних натуралістів. Вони стали ефективними засобами виявлення і розвитку у учнів індивідуальних нахилів, здібностей, а також ареною для випробовування власних надбань у тій чи іншій професії. Понад тисячу учнів були охоплені роботою у різних гуртках науково-технічного, натуралістичного та спортивно-технічного профілів. Мережа гуртків включала в себе автомобільний, радіотехнічний, авіа-модельний, судно модельний, мотоциклетний, фізико-технічний, електроніки і телемеханіки, радіооператорів, електротехнічні, картингістів, юних овочівників, садоводів, квітникарів, столярної різьби по дереву, юних хіміків, фотолюбителів, кінодемонстраторів, крою та шиття.
Директорами цих станцій протягом 70-х – 80-х років минулого століття працювали С.П. Сніцар, А.Т. Тигибко, П.Г. Бурковвський, Є.О. Кондрацкий, К.Л. Тіщенко, О.О. Ольховський, Л.Г. Кирилюк, Н.О. Мацібора, С.А. Рябоволик. З 1978 року по 2011 рік СЮТ очолював талановитий організатор, відмінник народної освіти Шляховський Микола Іванович.
Особливого розквіту набула діяльність цього унікального навчально-виховного закладу, з того часу, коли в 1973 році рішенням Ради Міністрів УРСР були створені міжшкільні навчально-виробничі комбінати, прообразом яких, фактично, і в тому числі, стали Гайворонські міжшкільні навчально-виробничі майстерні, які на той час, вже діяли як міжшкільний комбінат.
Впродовж 70-80 років ХХ століття діяльність Гайворонського міжшкільного навчально-виробничого комбінату набула широкого розмаху, який, фактично, виріс до статусу навчально-виховного, профорієнтаційного, військово-патріотичного, науково-методичного закладу, центру технічної творчості та натуралістичного дослідництва учнів І-ХІ класів закладів загальної середньої освіти, дітей дошкільних закладів району.
Педколектив комбінату, очолюваний впродовж чверті століття талановитим керівником М.М. Ставчанським, який спільно зі своїми однодумцями і соратниками Г.О. Пявчиком, М.С. Склярем, О.О. Ольховським, Г.Н. Сащуком, С.Г. Зайцем, А.П. Яровенком, В.І. Гулою, К.С. Вовк, М.П. Семенюк, С.П. Сніцарем, О.О. Ониськом, В.О. Куземським, В.І. Павловим, Г.М. Вайзман, З.О. Тімановською, К.Л. Тіщенко, К.І. Блажко, М.І. Шляховським, А.Д. Фот, Й.Н. Тартаковським, А.Е. Фельдман, В.О. Романовим, В.І. Фрасінічом, Т.Т. Романюком забезпечив небувалий розмах трудової підготовки молоді до праці, до життя.
Впродовж півстолітньої діяльності комбінат дав путівку в життя тисячам юнаків і дівчат – випускникам загальноосвітніх шкіл району, забезпечив підготовку їх по 15 спеціальностям, серед яких домінували спеціальності сільськогосподарської галузі і сфери будівництва. Досвід роботи комбінату отримав підтримку і схвалення вищими інстанціями держави, науковими і профспілковими установами країни.
За досвідом в комбінат щороку приїздили делегації з усіх республік колишнього Радянського Союзу, Польщі, Болгарії, Монголії, ГДР і інших. На базі комбінату періодично проходили науково-практичні республіканські, обласні конференції з проблем трудового, профільного навчання, професійної підготовки учнів, які організовувались Міністерством освіти і науки України, НАПН України, Кіровоградським обласним управлінням освіти, КЗ “Кіровоградський ОІППО імені Василя Сухомлинського”, Кіровоградським обкомом профспілки працівників освіти і науки України, ініціаторами проведення яких були М.Д. Ярмаченко, В.М. Мадзігон, І.Г. Ткаченко, Д.Ю. Стельмухов, М.А. Яровий, С.Л. Скалько, Л.В. Корецька і інші.
Після виходу директора МНВК М.М. Ставчанського на пенсію, який продовжував працювати методистом комбінату в різні роки директорами працювали С.Г. Заєць, П.І. Самовол, М.І. Павлов, О.В. Бородавченко, М.М. Маркітан, а з 2010 комбінат очолив випускник Уманського ДПУ імені Павла Тичини С.І. Іщук.
В роки становлення незалежності України міжшкільний комбінат, не зважаючи на складні політичні і соціально-економічні умови, зумів вистояти і продовжує успішно працювати, сповідуючи науково-методичні принципи, закладені на зорі становлення і розбудови комбінату, творчо використовуючи унікальний досвід минулих років. За роки становлення і розбудови Незалежності суверенної України на базі МНВК пройшли знакові науково-методичні заходи республіканського рівня такі як: Всеукраїнська науково-практична конференція з проблем трудового навчання і технологічної освіти учнівської молоді, присвячена 50-річному ювілею З Дня заснування комбінату, в роботу якого взяли участь науковці численних науково-дослідних установ НАПН України. З цієї нагоди була підготовлена і видана книга під егідою НАПН України «Гайворонський міжшкільний навчально-виробничий комбінат: історія, традиції, інноваційний поступ». Автори І. Л. Мудрий та С. І. Іщук.
На даному етапі в комбінаті здійснюються трудове навчання учнів 5-9 класів, профільна технологічна освіта старшокласників ряду освітніх закладів міста і громади, професійна підготовка учнів 10-11 класів району, військово-патріотичне виховання юнаків і дівчат освітніх закладів міста Гайворона і Солгутівського ліцеюё, охоплення їх національно-патріотичним вихованням в поза навчальний час, яке здійснюється на базі центру військо-патріотичного виховання “Майбутнє Гайворонщини”, що діє на базі МНВК.
Педколектив комбінату очолює досвідчений педагог, старший вчитель С.І. Іщук, заступник Л.В. Кобзар. Члени педколективу В.В. Рекечинський, А.В. Трачук, . Г. Недзецька, Д.М. Совик, С.І. Сікорський, О.М. Самбір, К.С. Радинська, В.Є. Тягай, А.Д. Кушнір, В.П. Радинський.
Впродовж майже десяти років в комбінаті працює методистом колишній завідуючий відділом освіти, заслужений вчитель України І.Л. Мудрий, який разом з тим очолює профспілкову організацію комбінату, первинну організацію Всеукраїнської Асоціації наукових і практичних працівників технологічної освіти, науково-методичну лабораторію.
Творча діяльність педагогічного колективу МНВК завдячує плідній співпраці з освітніми закладами громад, міжшкільними комбінатами області, Інститутом одарованої дитини НАПН України, Уманським ДПУ імені Павла Тичини, Кіровоградським ДПУ імені Володимира Винниченка, республіканською Асоціацією директорів міжшкільних комбінатів України, районною службою зайнятості, підприємствами і організаціями району.
Трудовий колектив комбінату налаштований на дальше розширення навчально-виховної і науково-методичної роботи в районі з дітьми та педагогічними працівниками сфери трудової підготовки молоді, її профорієнтаційного спрямування, як цього вимагає Закон України “Про освіту”, «Про повну загальну середню освіту».
Педколектив КЗ «Гайворонський МНВК» здійснює широкомасштабну підготовчу роботу по трансформації МНВК в новий освітній заклад – Міжшкільний ресурсний центр, що передбачено в Законі України «Про освіту», який безумовно збереже і розширить напрацьований досвід роботи комбінату минулих десятиліть.
За рішенням двадцять дев'ятої сесії міської ради восьмого скликання № 3621 від 23.06.2022 "Про утворення комунального закладу "Гайворонський міжшкільний ресурсний центр" Гайворонської міської ради Кіровоградської області. Так Гайворонський МРЦ продовжив роботу