Визначні події науково-методичного значення

05.07.2019

Впродовж 2018-2019 років освітяни району стали не тільки свідками, а й активними учасниками подій наукового рівня, які сколихнули освітянську спільноту, громадськість області, всієї України, а також ближнього і дальшого зарубіжжя. Відбулося міжнародне відзначення в 2018 році 100-річчя від дня народження всесвітньовідомого педагога-новатора В.О. Сухомлинського, ініційованого ЮНЕСКО на багато чисельних конференціях, що пройшли по всій Україні. Знаковою стала міжнародна конференція, присвячена 100 річному ювілею В.О. Сухомлинського, яка пройшла в Кіровоградському ДПУ імені Володимира Винниченка та в знаменитій Павлиській школі на Кіровоградщині.

         В роботі конференції взяли участь і представники освітянської ниви Гайворонщини, а методист Гайворонського МНВК Мудрий І.Л. виступив з доповіддю про роль В.О. Сухомлинського в розбудові освіти району і МНВК. Початок 2019 року ознаменувався другою важливою подією,яка сколихнула освітян Кіровоградської області, а також інших областей, де відбулися визначні події – відзначення 100-річчя від дня народження ще одного видатного педагога другої половини ХХ століття, соратника і друга В.О. Сухомлинського, Героя соціалістичної праці, заслуженого учителя України, директора Богданівської середньої школи Івана Гуровича Ткаченка. В одній з числених конференцій, що пройшли в області взяли участь і виступили методист Гайворонського МНВК Мудрий І.Л., який в минулому довгий час співпрацював з І.Г. Ткаченком, а також директор Бандурівської ЗШ Бобко А.М.

         Для освітян нашого району завершальним етапом цієї важливої педагогічної ходи по відзначенню 100-річчного ювілею І.Г. Ткаченка, стала Всеукраїнська науково-практична конференція, що відбулася 15-17 квітня 2019 року в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла тичини на базі факультету технологічної освіти, в якій взяли участь представники всіх педагогічних університетів і коледжів України. В конференції також взяла активну участь делегація освітян нашого району до складу якої ввійшли керівники освітніх закладів, члени районного методичного об’єднання вчителів трудового навчання і технологій, члени Ради навчально-методичного кабінету з профорієнтації, члени первинної організації Всеукраїнської Асоціації наукових і практичних працівників технологічної освіти.

         Важливо зазначити, що делегація нашого району нарахувала 25 осіб і була єдиною, і найбільш численною,  яка представляла педагогічних працівників закладів середньої освіти України.

         Провідною темою конференції були питання і проблеми професійної та технологічної освіти. Проте червоною ниткою конференції пройшла тема, що висвітлювала визначну роль ідей і надбань досвіду І.Г. Ткаченка в розбудові і становленні професійної і технологічної освіти в сучасних умовах нової Української школи, про що натхнено розповів декан факультету технологічної освіти, доктор педагогічних наук Ткачук С.І., який зазначив, зокрема, що І.Г. Ткаченко плідно співпрацював з колективом науковців знаменитого вишу, його колишнім ректором Кузь В.Г., директором знаменитої Сахнівської школи та Черкащині Захаренком О.С.

         Академік НАПН України Мадзігон В.М. зачарував учасників конференції науковими здобутками, які напрацював І.Г. Ткаченко в плідній співпраці з науково-дослідним інститутом педагогіки в 70-90 роки ХХ століття. Методист Гайворонського МНВК Мудрий І.Л., науковий кореспондент інституту обдарованої дитини НАПН України в привітанні учасникам конференції висловив вдячність ректорату університету, деканату факультету технологічної освіти за ту увагу, яку проявляє колектив науковців вишу до надбань педагогічного досвіду І.Г. Ткаченку і взнак щирої подяки повідомив, що делегація району дарує ректорату і деканату коровай, виготовлений чудовими майстринями Заваллівського підприємства “Вікторія”, яким керує талановитий ентузіаст, хлібороб від Бога, депутат Кіровоградської обласної ради Бендяк Валерій Нікандрович. Під щирі оплески учасників конференції цей витвір хліборобського мистецтва вручили щирі українки вчителі Мацієвська Н.В. і Форостяна В.І. проректору з інноваційних досліджень та європейської інтеграції університету, доктору педнаук професору Коляді Наталії Миколаївні та декану факультету інженерно-педагогічної освіти, доктору педнаук професору Ткачуку Станіславу Івановичу.

Потім відбулося активне обговорення теми конференції “Актуальні проблеми професійної та технологічної освіти: досвід та перспективи” в якому взяли участь і виступили науковці Коляда Н.М., Ткачук С.І., Коберник О.М., Терещук А.І. з Уманського університету, Павич Н.М. з Хмельницького обласного ІПОПП і ряд інших. Змістовною була доповідь Садового М.І., доктора педнаук, завідувача кафедрою Кіровоградського педуніверситету імені Володимира Винниченка, в якій він розкрив глибину педагогічного досвіду корифея педагогічної практики І.Г.Ткаченка. Потім відбулися засідання чотирьох секцій конференції.

В роботі пленарної частини і секцій активну участь взяли представники освітян нашого району Іщук С.І., Мудрий І.Л., Гойда В.В. і інші. Учасники конференції з великим інтересом оглянули масштабну виставку студентських робіт, а також творчі роботи учнів міжшкільного комбінату, КЗ “Хащуватський ліцей”, Таужненської ЗШ.

По завершенню пленарної частини конференції делегація науковців в складі якої був і методист Мудрий І.Л., зустрілися з ректором УДПУ імені Павла Тичини, професором Олександром Безлюдним, який з приємним задоволенням сприйняв щиру подяку від делегації освітян Гайворонського району, за плідну співпрацю науковців вишу з освітяніми закладами Гайворонщини

Повертались освітяни району з конференції в піднесеному настрої з вдячністю керівництву відділу освіти, методкабінету, міжшкільному комбінату за змістовний науково-методичний захід, який, безумовно, сприятиме фаховому зростанню освітян Гайворонщини.

Please reload

Недавні новини
Please reload

Архів
Please reload

© 2023 by ΩΛΜ. Proudly made by Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now