top of page
Фото автораhayvoronmnvk

Для мам

Непомітно пройдуть шкільні роки, і в кожного з’явиться своя сім’я. Чим більше дитина буде знати, тим легше буде виконати ту чи іншу роботу: приготувати смачний обід, розрахувати бюджет сім’ї, зв’язати рукавиці або шкарпеточки, вишити гарну картину, зшити модну сукню. Хороша господиня повинна знати і вміти багато сама, а не чекати допомоги від мами чи бабусі. Сучасна школа вчить наших дітей не тільки читати, писати та рахувати, але й стати всебічно розвиненою та розумною людиною. Уроки трудового виховання завжди були важливими та необхідними засобами розвитку психічних та моральних сторін особистості. Будь-яка виконана праця приносить немалу користь, вона виховує та формує людину, як особистість і індивідуальність з певними уміннями та навичками. На уроках трудового навчання діти із задоволенням виконують завдання, а якщо щось подобається то і, звичайно, запам”ятовується Вчителі турбуються про те, щоб їх вихованці виросли активними творцями навколишнього середовища і самих себе, спонукаючи до розвитку їхньої творчої активності.

Часто від людей старшого віку можна почути: «Сучасні діти зовсім інші». Справді, вони більш розвинуті, кмітливі, розумні «не по роках», а в комп’ютерних технологіях орієнтуються набагато краще за своїх батьків і вчителів. Вони миттєво розуміють мову найсучасніших технологій, спрагло вбирають в себе інформацію, яку з надлишком надає сучасний світ. Вони сміливі, розкуті і ча­сом дозволяють собі такі вчинки, які люди старшого віку на­віть уявити не могли. При цьому педагоги зауважують: «Здібні, розумні, а бажання вчитися не мають». Інколи чуєш скарги від батьків: «Безвідповідальні. Ніякої допомоги у хатніх справах не дочекаєшся». Мабуть, це і є одна з головних рис, що відрізняє су­часних дітей від попередніх поколінь, — на жаль, вони не привчені до праці. Між тим трудове виховання закладає основу майбутнього життя. Дитина подорослішає, і її значення в суспільстві, цінність як громадянина, цілком залежатиме від того, наскільки вона буде здат­на брати участь у суспільній праці, наскільки до цієї праці буде підготовлена. Від цього залежатиме не тільки рівень її доброботу, а й упевненість у майбутньому, моральна задоволеність життям, бажання рухатися уперед. Навчання, оволодіння професією, турбота про близьких, подружнє життя — усе це вимагатиме працелюб­ності та трудових навичок. Але любов до праці не виникає на порожньому місці, її по­трібно виховувати з раннього дитинства. Як привчити дитину до праці? Як створити емоційно сприятливу атмосферу навчання? Відповідь на ці запитання ви знайдете в нашому навчальному закладі, відвідавши наші майстерні, побачивши вироби, створені руками дітей. На знімках роботи учнів 7 класу, які в рамках вивчення розділу «В’язання гачком» створили чудові подарунки своїм матусям до 8 березня.

Останні пости

Дивитися всі

Семінар-нарада з профорієнтації

31 березня 2023 року на базі Гайворонського МРЦ в онлайн-режимі відбулась спільна семінар-нарада членів ради навчально-методичного...

bottom of page